Perşembe , 15 Kasım 2018
Anasayfa > Bankalar > Akbank > Akbank Artı Para
Akbank Artı Para

Akbank Artı Para

Artı Para’nızı kullanın, nakitsiz kalmayın!

Üstelik şimdi Artı Para’ya internet üzerinden kolayca başvurabilirsiniz!

Artı Para hakkında bilmeniz gerekenler;

Artı Para; Bankanın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bile birçok bankacılık hizmetinden yararlanma olanağı sağlayan kredili mevduat hesabıdır. Artı Para’ yı her türlü nakit ihtiyacınızda ATM’ lerimizden 7/24 nakit olarak çekebilir ve fatura, kredi taksiti, kredi kartı gibi ödemelerinizde hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumda kullanabilirsiniz.

Artı Para limitinizden bireysel kredi taksitiniz, kredi kartı veya sigorta ödemelerinizin yapılmasını istemiyorsanız Şube, Çağrı Merkezi ve Bireysel Internet Şube aracılığıyla limitinizi bu ödemelere kapatabilirsiniz.

Artı Para faiz oranı aylık %2.02, yıllık %24.24’ tür. Kullandığınız tutara günlük faiz işler. Artı Para’nızı kullanmadığınız durumda faiz, komisyon veya ek masraf ödemezsiniz. Bir yıllık sürede %20’yi aşmayan ücret değişiklikleri için, mevzuat tarafından belirlenen etkin yöntemlerle bilgilendirme yapılması düzenlemesi kapsamında tarafınıza 45 gün önceden bilgilendirme yapılacaktır. Bu 45 günlük süre içinde vazgeçme hakkının kullanılmaması durumunda yeni fiyatlar uygulanacaktır. Yıllık %20’yi aşan ücret değişikliklerinde ayrıca talebiniz alınacaktır. Yüksek maliyetli bir kredi türü olduğundan kısa süreli ve düşük miktarlı ihtiyaçlarınız için kullanmanız önerilmektedir. Yüksek tutarlı ve uzun süreli nakit ihtiyaçlarınız için Bankamızın diğer kredi ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Hesabınızda nakit girişi olduğunda Artı Para borcunuz otomatik olarak kapanır ve borcunuzu ödemek için şubeye gitmeniz gerekmez. Artı Para borcunuzu hesaben veya nakden ödeyebilirsiniz.

7 gün 24 Saat…

Hesabınızda nakit olmadığı zamanlarda bile Artı Para limitiniz imdadınıza yetişir ve Artı Para limitinizi Neo’nuza bağlamanız durumunda size en yakın ATM’lerden ihtiyacınız olan tutarı çekebilirsiniz.

Komisyon Yok, Masraf Yok!
Ödemelerinizi sadece ay sonlarında yaparsınız, Artı Para’dan yapacağınız kullanımlar için ek komisyon veya masraf ödemezsiniz! İhtiyacınız olan nakde ekonomik olarak sahip olabilirsiniz.

Ödemeleriniz Gecikmesin
İşler yoğun, günleriniz sıkışık olabilir. Bir taraftan da okul, kira, elektrik, su faturası gibi düzenli ödemeleri takip etmek istemiyor olabilirsiniz. Faturalarınız için vereceğiniz düzenli ödeme talimatıyla ödemeleriniz gecikmez. Siz fatura talimatınızı verin, Artı Para’nız güvenceniz olsun…

Krediniz Gecikmesin…
Kredi ödemeniz varsa ve Artı Para’nız da varsa kredim gecikti mi derdiniz olmaz. Kredi taksitiniz Artı Para limitinden alınır, kredi gecikme faizi ödemezsiniz.

Yatırdığınız Para Anında Hesabınızda
Artı Para borcunuzu yasal süreler dahilinde ne zaman isterseniz ödeyebilirsiniz.Hesabınız eksi bakiyedeyken Artı Para’ nızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap otomatik olarak borcunuzu kapatır. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işler. Dolayısıyla Artı Para ödemelerinizi ne kadar erken yaparsanız o kadar az faiz ödersiniz.

Artı Para, kredili mevduat hesabıdır.

Artı Para’nızı her türlü ödemenizde kullanabilirsiniz. Artı Para’nızı kullandığınızda, ilgili hesabınıza para yatırmanız durumunda bu para Artı Para borcunuzu kapatır.

Artı Para faiz işleyişi;

Artı Para’nıza kullandığınız gün kadar faiz işler. Artı Para limitini kullandığınızda hesabınıza her ayın son iş gününde faiz yansıtılır.

Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Artı Para’nızı hafta sonu kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırdığınızda ise 3 günlük faiz ödersiniz. Aynı durum tatil günleri için geçerlidir. Tatil gününde limitinizi kullanıp aynı gün artıya geçirmeniz durumunda tatil günü kadar faiz ödersiniz. Artı Para’nıza para girişleri, bir gün valörlü şekilde gerçekleşmektedir.

Ay sonunda yansıtılmış olan faiz tutarının takip eden günde ödenmesi gerekmektedir. Aksi durumda Artı Para Krediniz gecikmeye girer ve faiz işlemeye devam eder. Limitinizin kullanıma kapatılmaması için, hesabınız gecikmeye girdiği günden itibaren faiz tutarının 30 gün içinde ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca ilk kullanım tarihinden itibaren en fazla üç ay içerisinde yapacagınız ödemelerle hesabınızı artıya geçirmeniz gerekmektedir. Böylece Artı Para limitinizi kesintisiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Harcamalarınız, ödemeleriniz ve limitiniz hakkında bilgi sahibisiniz.

Talep etmeniz durumunda ay sonlarında adresinize Akhesap özeti gönderilir. Ak Hesap Özeti’nde ay içersindeki Artı Para kullanımınız ve kullanımınızdan dolayı tahakkuk eden Artı Para faiziniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Artı Para ile ilgili sorularınızı şubenizi veya 444 25 25 Çağrı Merkezi’ ni arayarak sorabilirsiniz.

Artı Para’ya ilişkin detaylı işleyiş için Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi’ni inceleyebilirsiniz.

Artı Para’ya; şubelerimizden, ATM’ lerimizden, web sitemizden ve 444 25 25 Çağrı Merkezi’ ni arayarak hızlıca başvurabilirsiniz. Başvurunuzun kabul görmesi durumunda belge getirmeniz istenebilir.

Belgelerle ilgili bilgilendirme başvuru sonrasında tarafınıza yapılacak olup, gerek görülmesi durumunda istenebilecek belgeler aşağıda belirtilmiştir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi, Son döneme ait su/elektrik/doğalgaz/telefon faturası veya ikametgah belgesi (Faturalar kişinin kendi adına soyadına düzenlenmiş olmalıdır.)
  • Ücretliler: Son ay maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge / Serbest Meslek Sahibi: Vergi levhası, ticaret sicil belgesi/ Ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgeler

Artı Para limitinizi iptal etmek isterseniz; Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da Şubelerimizden talepte bulunabilirsiniz.

Artı Para Faiz Oranı: Aylık %2,02 , Yıllık %24,24

Artı Para limitinizden 100 TL kullanmanız durumunda ödeyeceğiniz tutar
Gün Aylık Faiz Oranı % Faiz – TL Fon – TL Vergi – TL Tutar – TL Geri Ödeme Tutarı TL
1 günlük kullanımınız için % 2.02 0,07 0,01 0 0,08 100,08 TL
1 haftalık kullanımız için (7 gün) % 2.02 0,47 0,07 0,02 0,56 100,56 TL
1 aylık kullanımınız için (30 gün) % 2.02 2,02 0,30 0,10 2,42 102,42 TL

* Aylık %2.02, yıllık %24,24 faiz oranı üzerinden hesaplanmıştır.

http://www.akbank.com/bireysel/krediler/Sayfalar/arti-para.aspx

Hakkında Kredi

Tüm İhtiyaç, Konut, Taşıt, Eğitim ve Diğer Krediler Tek Adreste! http://www.kredi.info.tr/

Cevapla