Salı , 13 Kasım 2018
Anasayfa > Kredi > Diğer Krediler > HSBC Bank Kredili Mevduat Hesabı
HSBC Bank Kredili Mevduat Hesabı

HSBC Bank Kredili Mevduat Hesabı

HSBC, vadesiz hesabınızda yeterli para olmasa bile “Kredili Mevduat Hesabı” ile, günlük nakit ihtiyaçlarınızda ve ödemelerinizde size destek oluyor.

Özellikler

 • TL vadesiz mevduat hesabınıza tanımlı Kredili Mevduat Hesabı limitinizden, HSBC Debit Card’ınızı kullanarak, belirlenmiş limite kadar nakit çekebilir ya da harcama yapabilirsiniz.
 • Kredili Mevduat Hesabınız sayesinde, otomatik fatura, kredi kartı, ve düzenli ödemeleriniz, son ödeme tarihlerinde hesabınızda para olmasa bile, Kredili Mevduat Hesabı limitiniz kullanılarak zamanında yapılır.
 • Kredili Mevduat Hesabı’nızdan nakit ihtiyaçlarınız ve otomatik ödemeleriniz için kullandığınız kredi tutarı, vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda, gün sonundaki bakiyenizden otomatik olarak ödenir.
 • Nakit ihtiyaçlarınız ve ödemeleriniz için kullandığınız kredinin faizi, kredi kullanım tutarı ve krediyi kullandığınız süre üzerinden günlük olarak hesaplanır. Her ay, bir önceki ay içinde KMH’ınızdan kullandığınız anaparaya işlemiş olan vergi, fon dahil toplam faiz tutarı ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücreti “minimum ödeme tutarı” olarak belirlenir ve yapmış olduğunuz ödeme sonrası hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.
 • Hesap hareketlerinizi her ay adresinize posta ya da e-posta ile gönderilecek ekstreler ile kolayca takip edebilirsiniz.
 • Kredili Mevduat Hesabı limitiniz dahilinde, hesabınızda para olmasa bile; HSBC Debit Card’ınız ile , yurt içinde tüm banka ATM’lerinden, yurt dışında, kartınızın üzerinde yer alan amblemi taşıyan yüzbinlerce ATM’den para çekebilir, mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca HSBC Kredi Kartı’nıza bağlı bir vadesiz hesabınız varsa, yurt içinde HSBC Bank ATM’lerinden vadesiz hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeye ulaşarak para çekebilirsiniz.

Bireysel Kredi / KMH Limitleri ve Teminatları

Min. Kredi Tutarı Max. Kredi Tutarı Teminat
İhtiyaç Kredisi Bin TL 40 Bin TL Ferdi Kaza Sigortası
Taşıt Kredisi 3 Bin TL Aracın değeri ≤ 50,000 TL finansman oranı %70,

Aracın değeri > 50,000, 50,000 TL’sına kadar olan kısmı için %70, 50,000 TL’sı üzerindeki tutar için %50,

Aracın değerini tespit ederken 0 araçlar için fatura değeri, 2. el araçlar için kasko değeri esas alınır.

Taşıt Rehni,
Ferdi Kaza Sigortası,
Kasko
Konut Kredisi 5 Bin TL Konutun Ekspertiz Değerinin TL kredilerde %75’i oranında kredi kullandırılmaktadır Konut İpoteği,Konut Sigortası,Ferdi Kaza Sigortası,DASK
Bireysel Finansman Kredisi 5 Bin TL Konutun Ekspertiz Değerinin %65’i Konut İpoteği,
Konut Sigortası,
Ferdi Kaza Sigortası,DASK
Eğitim Kredisi Bin TL 30 Bin TL Ferdi Kaza Sigortası
Yatırım Amaçlı İşyeri Kredisi 5 Bin TL İşyeri Ekspertiz Değerinin %50’si İşyeri İpoteği,
Ferdi Kaza Sigortası,
DASK
Kredili Mevduat Hesabı 200 TL 10 Bin TL 350 TL min. gelir

Başvuru sırasında gerekli belgeler:

 • Başvuru formu
 • Kimlik belgesi (Türk uyruklu kişiler gerçek için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi)
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
 • Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefon faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)

http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/bireysel_krediler/kredili_mevduat_hesabi.asp

Hakkında Kredi

Tüm İhtiyaç, Konut, Taşıt, Eğitim ve Diğer Krediler Tek Adreste! http://www.kredi.info.tr/

Cevapla