Salı , 13 Kasım 2018
Anasayfa > Kredi > Konut Mortgage Kredisi > TEB Kentsel Dönüşüm Mortgage / Konut Kredisi
TEB Kentsel Dönüşüm Mortgage / Konut Kredisi

TEB Kentsel Dönüşüm Mortgage / Konut Kredisi

TEB Kentsel Dönüşümü Destekliyor!

Deprem riski altındaki binaların yenilenmesi kapsamında konutlarını yenilemek isteyen maliklere Kentsel Dönüşüm Kredisi desteği TEB’den.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” verilmiş kurumlar tarafından depreme dayanıksız raporu bulunan yapılarda ikamet eden malikler, bankamıza başvurarak Kentsel Dönüşüm Kredisi fırsatından faydalanabilecektir.

Aynı zamanda 120 ay vadeye kadar %0,60 faiz oranı ve dosya masrafsız kredi kullanım seçeneğinden yararlanabilecektir. Bankamızdan ipoteğin kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir ücrette talep edilmeyecektir.

Kentsel dönüşümle ilgili her türlü sorunuz için TEB Şubeleri’nden bilgi alabilirsiniz.

 

Kredi Tutarı

Kredi Vadesi

Faiz Oranı

Aylık Taksit Tutarı

Toplam Masraflar

Aylık Maliyet Oranı

Yıllık Maliyet Oranı

100.000 TL

120 Ay

%0,60

1.171,42 TL

2.060 TL

%0,64

%7,67

*Örnek ödeme tablosu, Konut Kredisi 100.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Konut Kredisi toplam masraf tutari; ekspertiz ücreti, ipotek ücreti ve kredi hayat sigortası prim ücretinden oluşmaktadır. Kentsel dönüşüm kredilerinde dosya masrafı alınmamaktadır. Tabloda masrafa dahil edilen sigorta ücreti bir yıl için ortalama değerler baz alınarak hesaplanmıştır. Ayrıntılı bilgi için TEB Şubeleri’ne uğrayabilir veya 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz. TEB, yukarıda belirtilen kampanya koşullarını değiştirme ve kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar. TEB kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir.

TEB Şubeleri’nden Konut Kredisi Başvurusu Yapmak İçin :

Konut kredisi başvurusu için gerekli olan belgeleriniz ile birlikte dilediğiniz* bir TEB Şubesi’ne gidebilir, Konut Kredisi Başvuru Formunu doldurarak kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru aşamasında konut kredinizle ilgili tüm dökümanlarda karşılaşabileceğiniz terimleri daha net anlayabilmeniz için sizler için hazırladığımız “Sözlük” bölümümüzden faydalanabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi **
  • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu ***
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık “bilanço” , “vergi levhası” ve “ticaret sicil gazetesi”
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

* TEB, kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. TEB, kredi başvurusu esnasında yukarıda sayılan belgeler dışında sair belgeleri talep etme hakkına sahiptir.
** Yurtiçi yerleşik yabancı uyruklu kişiler için pasaport, çalışma ve oturma izni beyan edilmelidir.
*** Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın izma sirküleri beyan edilmelidir.

Emekli kişiler için emekli aylığı bildirim yazısı veya Emekli Sandığı emekli tanıtım kartı veya maaşını gösterir banka ekstresi beyan edilmelidir (Emekli kişi aynı zamanda çalışıyor ise,bu belgelere ek olarak iş yerinden alacağı bordro veya gelir belgesi ile, emekli maaşında haciz kesintisi olup olmadığına dair son 1 ay içinde alınmış yazıyı da beyan etmelidir).

http://www.teb.com.tr/Bireysel/kentsel-donusum-kredisi.aspx

Hakkında Kredi

Tüm İhtiyaç, Konut, Taşıt, Eğitim ve Diğer Krediler Tek Adreste! http://www.kredi.info.tr/

Cevapla