Salı , 13 Kasım 2018
Anasayfa > Kredi > Diğer Krediler > TEB Paran Hazır Hesabı
TEB Paran Hazır Hesabı

TEB Paran Hazır Hesabı

Cüzdanınızda sandığınızdan daha çok para var!

Paraya ne zaman ihtiyaç duyacağınız belli olmaz. Belki bir hastane çıkışı, belki bir gece yarısı…

Nakit ihtiyacınız olduğunda ilk olarak ne yaparsınız?

Aklınıza gelen tüm cevapları unutun. Bu soruların artık tek bir doğru cevabı var:

Paran Hazır Hesabı!

Sadece TC Kimlik Numaranız ile başvuru yaparak 3 ay boyunca geçerli olacak, istediğiniz her an kullanabileceğiniz yepyeni bir hesabınızın olması için tek yapmanız gereken hemen başvurmak.

* Şube dışı kanallardan verilen cevaplar bir ön onay niteliğinde olup onaylanmış kredinin kullandırılmasında nihai karar bankaya aittir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

** Gönderilen SMS’lerin ücreti abone tarafından karşılanacak olup, SMS ücreti tüm operatörler için 1 SMS karşılığı TL’dir. Gönderilen kısa mesajlar Avea için KDV ve ÖİV dahil 0,5 TL, Turkcell için KDV ve ÖİV dahil 0,65 TL, Vodafone için KDV ve ÖİV dahil 0,4 TL olarak ücretlendirilir. Operatörlerin birim fiyatlarında değişiklik hakkı saklıdır.

*** Gelir belgesi alınması zorunlu olmamakla birlikte, gerekli görüldüğü takdirde talep edilebilecektir. TEB Paran Hazır Hesabı başvurusunun şubede işleme alınabilmesi için emekli, serbest meslek sahibi veya ücretli çalışan olunması gerekmektedir.

Özellikler:

 • Paran Hazır Hesabı, banka tarafından müşteriye özel olarak hazırlanan taksitli kredili mevduat hesabını (KMH) ifade eder.
 • Paran Hazır limiti, banka tarafından belirlenen limitler ve dönemler çerçevesinde Paran Hazır Hesabı’na tanımlanan limiti ifade eder.
 • Paran Hazır limiti, yalnızca müşterinin talebine bağlı olarak bir geri ödeme planı çerçevesinde kullanılabilecektir.
 • Paran Hazır limiti, tanımlandığı günden itibaren 90 (doksan) gün süresince geçerlidir.
 • Paran Hazır limitinden havale, virman, fatura ve düzenli ödeme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilmeyecek olup; Paran Hazır limitiniz POS cihazı ve sanal POS aracılığı ile gerçekleştirilecek işlemlerde kullanılamayacaktır. POS cihazı ve sanal POS aracılığı ile gerçekleştirilecek işlemlerinizi banka kartınızla, bağlı Kredili Mevduat Hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.
 • Paran Hazır limitinin tamamı tek seferde kullanılabileceği gibi limitin sadece bir kısmı da kullanılabilir.
 • Paran Hazır limiti için minimum kullanım tutarı 300 TL (Üçyüz Türk Lirası), maksimum kullandırım tutarı 5.000 TL (Beşbin Türk Lirası) olacaktır. Bu tutarlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilecek olup, Banka’nın web sitesinde (www.teb.com.tr) yayınlanacaktır.
 • Vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak tanımlanacak olan Paran Hazır limitinden kullanılacak kredi 12 (Oniki) ay vade ile taksitli olarak geri ödenebilir.
 • Geri ödemenin ilk taksit tarihi, kredi kullandırımının ayın ilk 15 günü içinde olması durumunda aynı ayın son iş günü; kredi kullandırımının ayın 16. günü ile son günü arasında olması durumunda ise bir sonraki ayın son iş günü olacaktır.
 • Kredi taksit tutarlarının kredi kullandırımı sırasında müşteriye bildirilen geri ödeme tablosuna uygun olarak, vadesiz mevduat hesabına yatırılmasının ardından; taksit tutarı Banka sistemi tarafından otomatik olarak tahsil edilecektir.
 • Paran Hazır Hesabı taksitinin zamanında ödenmemesi durumunda taksit tutarı, varsa müşterinin mevcut Kaynak Hesap (KMH)’ından, yoksa müşteriye Paran Hazır ile birlikte tanımlanacak olan KMH’tan otomatik olarak tahsil edilir. Taksitli KMH ürünümüz olan Paran Hazır ile birlikte müşteriye KMH tanımı da yapılmaktadır. Her kredi kullanımında, bir defaya mahsus olarak kredi tutarının içinden dosya ücreti tahsil edilecektir.

BAŞVURU İÇİN;

Paran Hazır Hesabınız yoksa sadece T.C. Kimlik Numaranız ile;

7776’ya SMS atarak,
TEB İnternet Şubesi,
444 0 666 TEB Telefon Şubesi,
TEB ATM’leri
teb.com.tr
ve TEB Şubeleri’nden kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Paran Hazır Hesabı’na istediğiniz kanaldan başvurunuzu eksiksiz olarak tamamladıktan sonra başvuru cevabınız anında cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir. Onaylanan kredinizi TEB İnternet Şubesi’nden, şubenizden, TEB ATM’lerinden ve 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden kullanabilirsiniz.

* Şube dışı kanallardan verilen cevaplar bir ön onay niteliğinde olup onaylanmış kredinin kullandırılmasında nihai karar bankaya aittir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

** 7776 servisi Turkcell, Avea ve Vodafone abonelerine sunulmaktadır. Tüm operatörler için aynı numara (7776) kullanılmaktadır. Gönderilen SMS’lerin ücreti abone tarafından karşılanacak olup, SMS ücreti tüm operatörler için 1 SMS karşılığı TL’dir.

http://www.teb.com.tr/bireysel/paran-hazir-hesabi.aspx

Hakkında Kredi

Tüm İhtiyaç, Konut, Taşıt, Eğitim ve Diğer Krediler Tek Adreste! http://www.kredi.info.tr/

Cevapla